Łazienka to pomieszczenie, które jest urządzane w domu jako jedno z pierwszych. Przykładamy do niego niezwykle dużo uwagi, bo w końcu to tam najczęściej zaczynamy dzień i go kończymy. O jej wyjątkowości świadczą szczegóły, takie jak dodatki dekoracyjne czy też armatura łazienkowa. A co gdyby była ona dostępna w tęczowych barwach?

Postaw na styl

Projektowanie i aranżacja wnętrz może być wspaniałą przygodą. W końcu jest tyle stylów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Styl nowoczesny, retro czy glamour to tylko kilka z nich. Wszystkie charakteryzują się pewnymi detalami, które pomagają odróżnić je od pozostałych. Dlatego producenci armatury starają się wpasować w panujące trendy i tworzą baterie umywalkowe, prysznicowe i bidetowe w odpowiednich kształtach, z użyciem odpowiednich materiałów, ale co też ciekawsze, z użyciem odpowiednich kolorów.

Kolorowy świat

Jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych kolorów baterii łazienkowych. W sklepach budowlanych bez problemu wybierzemy te standardowe, połyskliwe w kolorze srebrnym, które nie wyróżniają się niczym specjalnym, a każda kolejna przypomina swoją poprzedniczkę. W podstawowej ofercie znajdują się coraz częściej też baterie w kolorze białym lub czarnym. Jednak jeśli zależy nam na kolorowej baterii, to jej znalezienie nie będzie należeć do najłatwiejszych.

Dlatego hiszpańska firma Tres postanowiła zaradzić temu problemowi. Mając na swoim koncie 40 lat doświadczenia stworzyła serię baterii Loft-Colors. Charakteryzuje się ona tym, że ich produkty dostępne są w wielu kolorach, nie tylko w bieli czy czerni. Dzięki temu można wprowadzić element kolorystyczny do łazienki nie tylko z użyciem dodatków. Jeśli chcemy podkreślić zieleń płytek, możemy wybrać zieloną baterię umywalkową albo wybrać czerwoną baterię jako element ożywiający łazienkę urządzoną w stonowanych barwach. Najistotniejszy jest jednak fakt, że ich produkty łączą w sobie nie tylko żywiołowość, lecz również wyrafinowany smak. Producent zrezygnował z finezyjnych form baterii na rzecz ich koloru. To właśnie dzięki temu prostemu zabiegowi będą pasować do każdego stylu: zarówno retro, jak i w pełni nowoczesnego. W ich ślady ruszyła również firma Teka, która podchwyciła pomysł kolorowych baterii i wprowadziła je na stałe do swojej oferty. Czy inni producenci również podchwycą ten pomysł?

Kolorowe baterie z pewnością przypadną do gustu najmłodszym domownikom. Dzieci uwielbiają żywe barwy, dlatego chętniej będą uczyć się prawidłowej higieny, gdy łazienka będzie je do tego zachęcać.