Coraz częściej o odpowiednim wystroju wnętrz decydują nawet najmniejsze szczegóły. Liczy się każdy detal. Nie dziwi więc fakt, że tak podstawowe wyposażenie domu jak grzejnik, również powinno się odpowiednio prezentować. Obecnie może on stanowić jeden z piękniejszych i bardziej dekoracyjnych elementów wystroju wnętrza. Można je bez najmniejszego problemu dopasować do wnętrza, które będzie zdobić – nieważne czy jest to salon czy pokój dziecięcy. Możliwości wyboru są nieograniczone zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Stanowi to o kanonie nowoczesnego wzornictwa. Jednak są też propozycje dla fanów stylu retro.

Retro na czasie

Nie każdy może mieszkać w starej kamienicy. A to właśnie w tego rodzaju budownictwie można spotkać wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju żeliwne kaloryfery. Dzięki nim można poczuć się jak w minionej epoce. Dlatego producenci tworzą produkty, które przypominają swoje żeliwne pierwowzory. Kolekcje grzejników w stylu retro zachwycają pięknym wzornictwem oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Mosiądz oraz miedź prezentują się szczególnie wyjątkowo. Jednak największą popularnością cieszą się grzejniki żeliwne. Chociaż producenci robią wszystko co mogą, aby przypominały one swoich poprzedników, to jednak nie będą one takie same. Różni je chociażby możliwość szybszego się nagrzewania, a to ze względu na fakt, że mają mniejszą pojemność wodną. I chociaż jest to ich duża zaleta, to jednak nie można zapomnieć o pewnej wadzie. Grzejniki żeliwne są wyjątkowo ciężkie, dlatego decydując się na ich montaż w nowoczesnym budownictwie, należy pamiętać o zastosowaniu dodatkowych wsporników. Obecne ściany nie będą w stanie utrzymać ich ciężaru, w przeciwieństwie do ciężkich cegieł, które można spotkać w starych kamienicach. Na pocieszenie jednak warto zapamiętać, że grzejniki wykonane z tego materiału można bardzo łatwo dopasować pod względem kolorystycznym do wnętrza.

Szlachetny grzejnik

Jeśli zaś zależy nam na urządzenia wnętrza w stylu iście królewskim, warto zwrócić uwagę na grzejniki tworzone ze stopów szlachetnych. Charakteryzuje je zapierająca dech w piersiach barwa starego złota. Materiał jest łatwo podatny na obróbkę, dlatego bez żadnych przeszkód nadamy mu dowolny kształt. Harmonijne łuki czy finezyjne wygięcia będą przyciągać wzrok, a zachwycająca barwa mosiądzu czy miedzi sprawi, że grzejnik idealnie wpisze się w stylistykę retro, np. w łazience, podkreślając barwę armatury i nadając wnętrzu szczególnego wyrazu.