Przy urządzaniu łazienki nasze myśli zawsze kierują się ku jej funkcjonalności. W końcu każdego dnia będziemy korzystać z jej urządzeń co najmniej kilka razy. Wszystko powinno być więc odpowiednio zorganizowane. Dlatego zmorą dla wielu osób staje się problem przechowywania kosmetyków, ręczników oraz środków chemicznych. Gdzie to wszystko trzymać? Przecież łazienka nie może być krainą wiecznego bałaganu! Najlepszym wyborem są więc meble łazienkowe.

Wielofunkcyjne rozwiązanie

O ile trzymanie na wierzchu kosmetyków codziennego użytku sprawia, że łazienka zyskuje osobowości dzielonej przez właścicieli (w końcu widoczne kosmetyki są dowodem na to, że ktoś zamieszkuje dany dom), o tyle sterta zapasowych ręczników, proszek do prania czy brudne ubrania nie będą prezentować się atrakcyjnie. Te rzeczy trzeba gdzieś schować.

Z pewnością tym, co stwarza największy problem, jest rozmiar pomieszczenia. Bardzo często łazienki są niewielkie – szczególnie jeśli zamieszkujemy wielorodzinne bloki mieszkalne. Nie możemy sobie zatem pozwolić na zakup wielu mebli. Warto więc rozważyć zakup takich, które będą wielofunkcyjne, np. jednocześnie pomieszczą pralkę, a nad nią znajdą się sprytnie ukryte półki służące do przechowywania chemii gospodarczej. Dobrym wyborem jest też umywalka montowana na blacie szafkowym. Jednocześnie ukryjemy mało estetyczną instalację, a zarazem zyskamy miejsce do przechowywania.

Wybór właściwych mebli

Zanim jednak zakupimy meble do łazienki, nasz wybór powinien być przemyślany. Zakup pierwszych lepszych, kiepskiej jakości szafek może skończyć się dla nas koniecznością nieustannego zmieniania aranżacji. Meble łazienkowe muszą spełniać szczególne wymagania. Musimy pamiętać, że będą one nieustannie narażone na wilgoć. Dlatego materiał, z którego powstały, powinien być na nią odporny. Zwykła okleina szybko odpadnie, a sklejka zacznie pęcznieć i nigdy nie odzyska swojego pierwotnego kształtu. Przyczyni się to nie tylko do zmniejszenia ich wartości estetycznej, ale przede wszystkim funkcjonalności. Nikt w końcu nie chce zmagać się z niedomykającymi się drzwiczkami.

Zakupując meble łazienkowe należy się więc upewnić, że producent zastosował wszystkie niezbędne preparaty, które pomagają zaimpregnować drewno. Chronią je nie tylko przed wilgocią, lecz także przed pleśnią i rozwojem, zagrażających naszemu zdrowiu, grzybów. Tylko tak zabezpieczone meble pozwolą nam cieszyć się ich funkcjonalnością przez długie lata.