Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się tak samo często, jak trendy w modzie. Ostatnim hitem w świecie łazienek są kabiny prysznicowe pozbawione drzwi. Od pierwszej chwili pomysł ten zyskał wielu zwolenników, a ich użytkownicy pokochali je za wygodę użytkowania oraz nowoczesny wygląd. Sprawdzą się w każdym rodzaju łazienki – zarówno dużej, jak i małej. Aż dziwi, że nikt nie wpadł na ten pomysł wcześniej. Czy ma on w ogóle jakieś wady?

Kabina otwarta na świat

Kabiny bez drzwi, zwane kabinami walk-in, charakteryzuje niesamowita lekkość konstrukcji, która sprawia, że całe pomieszczenie staje się otwarte i przestronne. Nie posiadają drzwi, a to oznacza, że znika klaustrofobiczne uczucie zamknięcia, które mogło pojawić się w klasycznych kabinach. Dla osób, dla których bardzo ważna jest spójność całego pomieszczenia, liczy się fakt, że pozbawione są one brodzika, a odpływ można bez żadnego problemu sprytnie ukryć pomiędzy płytkami. Dla tych nieprzekonanych dostępne są wersje z brodzikiem wpuszczanym w posadzkę.

Łatwe czyszczenie

Kabiny walk-in ceni się również za to, że na ich czyszczenie nie potrzeba wielu godzin. Szklane ściany pokrywane są przed producentów specjalną powłoką, która ułatwia czyszczenie i zapobiega największemu problemowi: nadmiernemu osadzaniu się resztek mydła czy płynów pod prysznic. Do tego liczba zamontowanych w nich profili jest ograniczona, dzięki czemu nie musimy walczyć z doczyszczeniem trudno dostępnych miejsc.

Kabina bez wad

Wiemy już, że kabinę walk-in można zamontować w każdej łazience. Co prawda najlepiej prezentuje się na dużych przestrzeniach, to jednak i w małych będzie praktycznym rozwiązaniem, jeśli będziemy chcieli optycznie powiększyć łazienkę. Dyle szklane. Dzięki niej pomieszczenie zyskuje lekkości, a do tego nie musimy się martwić o kłopotliwe i długie sprzątanie. Wspomnieliśmy też o tym, że dzięki braku drzwi nie przyprawia ona o klaustrofobię. I chociaż można odczuwać większy chłód niż w standardowej kabinie, to jednak znika problem nadmiernego zawilgocenia pomieszczenia i zbyt dużej produkcji pary wodnej. Kabiny bez drzwi to także świetne rozwiązanie dla osób starszych czy niepełnosprawnych: brak progów ułatwia im codzienną higienę zapewniając bezpieczeństwo i wygodę.

Jeśli więc stoicie przed trudnym wyborem kabiny prysznicowej, radzimy zastanowić się właśnie nad tą. Szczególnie że bez najmniejszego problemu można dobrać ich kształt i rozmiar do możliwości naszej łazienki. Jesteśmy pewni, że będziecie zadowoleni z podjętej decyzji.