Firma Grohe w swym asortymencie posiada baterię, która zainteresuje z pewnością amatorów czystej wody i zdrowego stylu życia. Bateria Grohe Blue posiada specjalny filtr, który oczyszcza wodę nadając jej wyjątkowo świeży i naturalny smak.

Co zyskujemy decydując się na taką baterię? Poza niewątpliwą wygodą (woda do picia prosto z kranu), oszczędzamy również pieniądze – czysta woda z kranu kosztuje mniej niż czysta woda butelkowana. Dodatkowo przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego: produkcja butelek, do których nalewana jest woda oraz transport nie są zbyt łaskawe dla naszej planety. Aby dostarczyć 1 litr wody butelkowanej do supermarketu, trzeba zużyć aż 7 litrów wody! Biorąc pod uwagę również koszty recyklingu butelek, korzyści dla środowiska są spore.

Oczyszczona z kamienia i wszelkich osadów woda nada kawie czy herbacie wyjątkowy, intensywny smak, a urządzenia potrzebne do ich przygotowania, jak czajnik czy ekspres do kawy nie będą wymagały tak częstego odkamieniania.

Bateria Grohe Blue umożliwia korzystanie tak z filtrowanej, jak i z niefiltrowanej wody przy użytkowaniu tylko jednej wlewki. Obydwa strumienie posiadają osobne kanaliki co sprawia, że filtrowana woda nie ma kontaktu z wodą niefiltrowaną. Filtr jest w stanie oczyścić aż 600 litrów wody, co powinno wystarczyć na 12 miesięcy użytkowania.