Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kubka gorącej kawy czy herbaty. Jednak gdy nasz czas na delektowanie się ulubionym napojem jest ograniczony, nie ma nic gorszego niż oczekiwanie na zagotowanie się wody. Dlatego firma Grohe, producent baterii kuchennych, postanowiła znaleźć rozwiązanie tego problemu: bateria z wrzącą wodą. Wystarczy odkręcić, podstawić pod nią kubek i nalać wrzątku, a nasz ulubiony napój od razu zacznie się zaparzać. Rozwiązanie to sprawdzi się również dla młodych rodziców. Nie musisz już teraz zagotowywać wody w garnku, aby wysterylizować smoczek czy butelkę. Z tą baterią oszczędzasz swój cenny czas.

Wrzątek na życzenie

Na takie rozwiązanie nie wpadła do tej pory żadna inna firma. Grohe jest inicjatorem tego typu rozwiązania. Baterie te, oprócz oszczędności czasu, mają też pomóc w oszczędzaniu wody. Dostępne są modele z bojlerem o pojemności 3 oraz 6 litrów. Pozostająca w nich woda umożliwia też wykorzystanie tylko takiej ilości wody, jaka jest nam niezbędna w danej chwili. Oznacza to więc, że nie nalewamy jej na zapas i nie grzejemy kilka razy, a to oznacza również oszczędności przy zużyciu prądu lub gazu.
Użycie jej jest niezwykle proste. Bateria posiada uchwyt, który należy pociągnąć, a następnie odkręcić, aby z wlewki wydostał się wrzątek.

Gwarancja bezpieczeństwa

Jest jeszcze jedna cecha, która wyróżnia baterie Grohe. Są one bezpieczne podczas użytkowania. Nawet jeśli małe dziecko zbliży się do niej, nie ma obawy, że się oparzy baterią, jak ma to często miejsce przy standardowych bateriach, które nagrzewają się od wody. W tym przypadku stworzono 2 unikalne systemy: Grohe CoolTouch oraz Grohe ChildLock. Pierwszy zapobiega nagrzewaniu się baterii, nawet podczas nalewania wrzątku. Dlatego bez problemu możemy jej dotknąć i nie oparzymy się. Drugi z kolei chroni najmłodszych domowników przed użyciem jej bez obecności osoby dorosłej.

Wybierz swój model

Bateria Grohe dostępna jest w dwóch wariantach. Może służyć jako bateria kuchenna z opcją „wrzątek+zimna woda+ciepła” lub jako samodzielna bateria, dodatkowa wyłącznie z wrzątkiem. Dzięki temu możemy ją dopasować do naszych aktualnych potrzeb. Co więcej, dostępne są też w różnych wariantach kolorystycznych, co z pewnością zostanie docenione przez estetów, dla których nawet wygląd baterii kuchennej nie pozostaje bez znaczenia dla całego wystroju wnętra.

Baterie Grohe to dowód na to, że można połączyć nowoczesność z funkcjonalnością oraz designem. Z pewnością można o nich powiedzieć, że to technologia stworzona na miarę XXI wieku.