W obecnych czasach klienci są coraz bardziej świadomymi konsumentami. Doskonale wiedzą czego chcą i są w stanie to otrzymać. Nie inaczej jest w przypadku urządzania wnętrz, a w szczególności łazienki. W zabieganym życiu każdy marzy o relaksie, dlatego szuka odpowiedniej wanny, która mu to umożliwi. A producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych modeli, które będą nie tylko wygodne, ale i wyjątkowe pod względem estetycznym.

Kształt na życzenie

W urządzaniu wnętrz chodzi przede wszystkim o dwie rzeczy: ma być przede wszystkim funkcjonalnie, a sam proces wyboru elementów wykończenia ma być dobrą zabawą. Wanny, które obecnie są dostępne w sklepach mają tak wiele kształtów, że czasem aż trudno znaleźć te przypominające klasyczne. Bardzo modne są wanny asymetryczne, które sprawdzają się we wnętrzach w stylu futurystycznym i nowoczesnym. Są też wanny narożne, sześciokątne, dwuosobowe, w kształcie koła, serca, a nawet owalne. Producenci zrobią wszystko, by przyciągnąć do siebie klienta.

Klasyka zawsze w modzie

Jednak jak pokazały wyniki konkursu Dobry Design 2013, organizowanego przez magazyn „Dobrze mieszkaj”, największą popularnością cieszy się klasyka czyli wanny o prostych kształtach. Dlatego w kategorii „Przestrzeń Łazienki” główna nagroda trafiła do firmy Excellent. Stworzyli oni wannę Pryzmat Lux, która charakteryzuje się tym, że jest duża, wygodna, a przede wszystkim prostokątna. Jest więc najprostszym i najbardziej klasycznym modelem, który można znaleźć w sklepach.

Pryzmat Lux – wybór konsumentów

Co jest takiego w tej wannie, że to właśnie do niej trafiła główna nagroda? Otóż umożliwia ona komfort kąpieli każdej osobie, bez względu na wzrost. Zarówno osoby niskie, jak i bardzo wysokie, mogą kąpać się w dużej ilości wody czując przy tym samą przyjemność. W wannie zaprojektowano specjalny łuk, który umożliwia plecom właściwe podparcie.

Poza tym ten model wanny idealnie sprawdzi się w każdym rodzaju łazienki. Klasyczna forma sprawia, że jest to urządzenia uniwersalne, jeśli chodzi o styl i stanowi elegancką ozdobę. Dostępna jest w dwóch rozmiarach (170x80cm oraz 180x80cm), dzięki czemu dopasujemy ją odpowiednio do rozmiaru pomieszczenia. Oprócz tego wykonana została z akrylu sanitarnego najwyższej jakości. Dowodem na trwałość barwy akrylu niech będzie fakt, że producent pod tym względem udziela 20 letniej gwarancji. A jeśli to mało to dodajmy, że dla fanów Spa wanna dostępna jest też w wersji z hydromasażem. Jak więc widać, nagroda została słusznie przyznana.